Zabawki agd i puzzle dziecięce

17 lipca 2018 at 07:16

Sklepy zabawkowe mają ogromny wybór rzeczy, które dają wyobraźni dziecka wiele radości. Często rodzice szukają takich zabawek, które zajmą dziecko na dłużej oraz będą je rozwijać.Chcą uniknąć gromadzenia wielu pojedynczych zabawek, które zainteresują dziecko tylko na chwilę.

Ciekawym wyborem są zabawki agd, do których należą całe zestawy kuchenne lub pojedyncze sprzęty takie jak piece, zmywarki czy pralki. Kiedyś były one mało dostępne, drogie i z zasady kupowano je tylko dla dziewczynek. Dzisiaj są one tak bardzo dostępne i w korzystne cenowo, że warto rozważyć ich zakup także dla chłopca. Może się okazać, że kuchnia zainteresuje go bardziej niż zestaw majsterkowicza.
Zestawy kuchenne można ustawić na stałe w jednym miejscu bawialni. Jest możliwość dokupienia dodatkowych gadżetów, garnków, nakryć, sztućców czy stołu do mini jadalni. Wybór jest ogromny, a zabawki naśladujące prawdziwe życie rodziców interesują dziecko przez kilka lat.

Drugim pomysłem zakupu dla dziecka, który i zabawi i rozwinie malucha, są puzzle dziecięce. Warto zagospodarować trochę miejsca na półce, gdzie można gromadzić puzzle w pudełkach według ich tematyki. Dobór puzzli zależy od wieku dziecka oraz jego zainteresowań. Im starsze tym więcej elementów układanki. Puzzle dziecięce uczą przede wszystkim skupienia, dopasowywania elementów, planowania przestrzennego i organizacji pracy. Można dzięki nim pokazać dziecku, jak ważny jest porządek i zachęcić do układania jednych a po zakończeniu schowania do pudełka. Zawsze można wrócić do kolekcji na półce i ułożyć je za jakiś czas ponownie.