Przedszkola prywatne – jak funkcjonują?

13 lutego 2020 at 11:05

To, co odróżnia przedszkole prywatne od publicznego, to w głównej mierze koszta, jakie trzeba ponieść za możliwość wysłania do niego swojego dziecka. W tego rodzaju placówkach obowiązują pewne stałe opłaty. Składają się na nie: jednorazowe wpisowe, którego nie można później odzyskać oraz comiesięczne opłaty, które wynoszą od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Nawet jeśli dziecko przez jakiś czas jest nieobecne, przeważnie takie prywatne przedszkole w Krakowie zastrzega sobie prawo do pobrania całej wartości czesnego. Najczęściej tak to właśnie wygląda. A z czego wynikają te niemałe koszta?

Całe szczęście praktycznie każde przedszkole prywatne jest w stanie uzasadnić wysoką cenę swoich usług. Tego rodzaju placówki funkcjonują bowiem zupełnie inaczej od tych publicznych. Zapewniają dzieciom nie tylko wielogodzinną opiekę oraz realizację podstawowego programu nauczania, ale też oferują im szereg różnorodnych usług, wśród których pojawiają się przede wszystkim interesujące lekcje i zajęcia dodatkowe. Nie są to typowe zajęcia w przedszkolu. Prywatne placówki regularnie organizują wycieczki dla swoich podopiecznych i wyjeżdżają wraz z nimi do różnych miast, muzeów, teatrów, na basen czy po prostu do kina. Typowy harmonogram zajęć częstokroć uzupełniany jest także niestandardowymi zajęciami sportowymi, w trakcie których dzieci uczą się podstaw sztuk walki, grają w różne gry zespołowe, a nawet jeżdżą na rolkach i wrotkach.

Przeczytaj: przedszkole w Krakowie – akademia-muminkow.pl

Jeżeli więc rodzica stać na wysłanie dziecka do przedszkola prywatnego, powinien zdecydować się właśnie na nie. Mimo iż w takim przypadku będzie musiał liczyć się z kolejnym stałym wydatkiem, to dzięki niemu pośle pociechę do miejsca, które najlepiej wpłynie na jej rozwój.