Własna firma a księgowość

2 sierpnia 2018 at 09:47

rozwiazanie na przerastajaca nas ksiegowoscGdy chcemy zmienić coś w swoim życiu, bo mamy dość naszego ciągle wymagającego szefa czy wiecznie niezadowolonej żony, która ględzi nam nad uchem, by więcej zarabiać, wtedy zazwyczaj pod presją robimy krok w przód i zakładamy własną firmę. Najgorsze jednak jest w tym wszystkim gdy przychodzi nam prowadzić własnoręcznie księgowość. Księgowość to dla większości z nas czarna magia i pomimo że w małej firmie moglibyśmy ją prowadzić samodzielnie, to jednak zdecydowana większość właścicieli firm wybiera to tego celu biuro księgowe.

Otwierając swój biznes mamy na początku bardzo dużo na głowie. Od wynajęcia lokalu pod firmę, po pozyskiwanie potencjalnych klientów, do zatrudnienia ludzi, bądź firm, które pomogą nam w prowadzeniu firmy. Wszystko to wiąże się z fakturami, a te trzeba skrupulatnie księgować i rozliczać. Biuro księgowe zrobi to bez trudu, a nam przyszłoby nad tym siedzieć godzinami. Stąd też nie dziwnym jest, że większość firm nie zajmuje się samemu księgowością, a zleca ją na zewnątrz – do biura rachunkowego.

Miasto Kraków szczyci się najlepiej prosperującymi małymi firmami w całej Polsce. Wczasowicze przyjeżdżają tam przez cały rok. Zwiedzają Wawel, Stare miasto, czy też Smoka Wawelskiego. Jeśli ktoś myśli o firmie dostosowanej do wczasowiczów to polecam pójść w stronę gastronomii, bądź w sprzedaż pamiątek z Krakowa.

W tym momencie od razu nasuwa nam się też pytanie związane z otworzeniem firmy i omawianą wcześniej księgowością – gdzie znajdziemy najlepsze biuro księgowe w Krakowie? Odpowiedź jest prosta – polecam wszystkim biuro księgowe Talented Kraków (patrz: http://www.talented.pl/). Jest to nowoczesne, sprawdzone i otwarte na współpracę z każdym biuro księgowe, które cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów. Zleć im swoją księgowość, a przekonasz się sam, że to poważni księgowi ze świetnym podejściem do klienta.

Księgowość mamy już omówioną, a w takim razie nie zostaje Ci nic jak tylko otworzyć działalność i cieszyć się nowo otwartą firmą. Powodzenia!