Świetlówki led – oszczędność czy wyższe koszta?

28 marca 2019 at 14:11

Niezależnie, czy rozpoczynasz swoją pierwszą jednoosobową działalność gospodarczą, czy jesteś rekinem w branży, który od wielu lat odnosi same sukcesy. Wszyscy zadają sobie to samo pytanie, jak zaoszczędzić w firmie, niezależnie czy tworzy ona usługi czy produkty, ponieważ oszczędność można znaleźć w każdej dziedzinie.
Zanim niechętnie zaczniesz wydawać pieniądze na modernizacje sprzętu, warto skupić się na samych procesach, które w firmie się odbywają. W firmie produkcyjnej, będzie to wyznaczenie miejsc składowania towarów przyjętych, półproduktów, aż po produkty przygotowane do wysyłki. Każde z tych miejsc powinno być zoptymalizowane tak, że nawet nowa osoba będzie wiedziała, jak dane stanowisko obsłużyć. W przypadku firmy usługowej, bardzo ważne jest upłynnienie przepływu informacji, procesu komunikacji oraz procesu decyzyjnego. Tych rzeczy nie widać, ale mogą naprawdę sporo kosztować w przeliczeniu rocznym. Po wprowadzeniu optymalizacji procesów, może okazać się, że pracownik wcale nie potrzebuje super nowego sprzętu, ponieważ wystarczy go wysłać na serwis, aby ponownie spełniaj swoją funkcję.

Świetlówki led- modernizacja wyposażenia

Aby zrobić następny krok naprzód, należy być otwartym na nowe technologie, które umożliwiają zaoszczędzić już po pewnym okresie czasu. Przykładem mogą być tutaj świetlówki led, które są droższymi zamiennikami standardowych świetlówek. Świetlówki led, w porównaniu do świetlówek tradycyjnych, zawsze pracują z taką samą wydajnością, niezależnie od temperatury. Dodatkowo ich czas pracy wynosi nawet do 90.000 godzin, przez co są one tytanami pracy.

Nie tylko wytrzymałość oraz jakość pracy przemawia na korzyść świetlówek led. Są one przede wszystkim oszczędniejsze w eksploatacji (potrzebują mniej prądu, niż standardowe świetlówki). W przełożeniu na skale roczną, oszczędności mogą być nawet kilkukrotne, a właśnie do tego dąży każdy właściciel firmy, aby bez straty jakości usług/produktów, zaoszczędzić na procesie produkcyjnym. Niestety świetlówki led zazwyczaj są droższe od tradycyjnych świetlówek, lecz jest to ich jedyna negatywna cecha, która należy wziąć pod pryzmat oszczędności w przyszłości.

Oczywiście nie tylko świetlówki led spowodują, że firma zaoszczędzi, do tego można dołączyć maszyny, biuro, pracowników czy szkolenia. Warto jednak pamiętać, aby zacząć od małych rzeczy, ponieważ wiele szczegółów potrafi zdziałać więcej, niż jedna pozornie duża zmiana.