Rożek dla niemowląt – co to?

11 stycznia 2019 at 08:51

Kompletując wyprawkę dla noworodka powinniśmy postawić na jakość produktów. Solidne materiały i staranne wykończenie mają ogromny wpływ na wytrzymałość. Z tego powodu warto zainwestować w droższe rzeczy.

Szczególnie jeśli mają nam posłużyć przez dłuższy czas. Na uwadze powinniśmy mieć również indywidualne potrzeby dziecka. Jego skóra jest znacznie bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. Z tego powodu należy sprawdzać składy tkanin. Da nam to cenne informacje na temat ich właściwości i pozwoli ocenić czy się nam sprawdzą. Do produktów niezbędnych w pierwszych tygodniach należy rożek dla niemowląt  . Warto się w niego zaopatrzyć. Pozwoli nam zapewnić komfort dla malucha. Równocześnie zagwarantuje mu bezpieczeństwo i ciepło w trakcie snu. Unikniemy w ten sposób wędrowania dziecko po całym łóżeczku w trakcie nocy.

Zabezpieczamy je także przed przyduszaniem. Kocyki i kołderki mogą dość łatwo nasunąć się na twarz i ograniczyć możliwości oddychania. Warto mieć to na uwadze w trakcie planowania wyposażenia. Istotne jest, aby meble przez nas wybrane zapewniały bezpieczeństwo. Łóżeczko powinno być pozbawione ochraniaczy i dodatkowych materiałów. Najbardziej polecane są klasyczne szczebelki. Sprawdzą się u dzieci na wielu etapach rozwoju. Równocześnie powinniśmy rezygnować z pozostawiania pluszaków i poduszeczek na czas snu. Całe wyposażenie należy ograniczyć do minimum. Dodatkowe akcesoria nie są wcale potrzebne dziecku. Najlepiej sprawdza się spanie na płaskiej powierzchni i otulanie ściśle przylegającymi materiałami.