Prześcieradło a spokojny sen dziecka

8 sierpnia 2019 at 12:55

Gdy na świecie pojawia się dziecko, rodzina mobilizuje siły i środki, aby wszystko jeszcze przed powrotem mamy z maleństwem ze szpitala było zapięte na ostatni guzik. Dziecięce pokoiki powoli wypełniają odpowiednio dostosowane meble, akcesoria i niemowlęce kosmetyki, kolorowe ubranka z miękkich tkanin. W centralnym punkcie oczywiście znajdzie się dziecięce łóżeczko z regulowaną wysokością materaca, tak, aby mamie było wygodnie zajmować się maluchem.

Tekstylia pościelowe to ważny element w kompletowaniu wyprawki dla dziecka. Zwracamy uwagę, aby bielizna była uszyta z certyfikowanych, bezpiecznych tkanin, wysokiej jakości, a do tego ładna. Prześcieradła dla dzieci zazwyczaj kupujemy oddzielnie. Najwygodniejsze są te obszyte gumką, dopasowane rozmiarem do wielkości materaca. Elastyczny materiał idealnie dopasowuje się do jego powierzchni i nie zwija się pod dzieckiem, którego sen czasem jest niespokojny. Gładkie, solidnie napięte prześcieradło ważne jest również, gdy dziecko jest aktywne i po prostu bawi się w łóżeczku.

Prześcieradło dla niemowlaka szyte jest zazwyczaj z gładkiej bawełny lub materiału typu frote. Naturalne włókna – jak zapewnia producent – pozwalają na pranie pościelowej bielizny w wysokich temperaturach bez ryzyka ich uszkodzenia lub odbarwienia. To ważne, by zapewnić odpowiednią higienę z miejscu snu i zabawy maluszka. Certyfikacją i kontrolą jakości pościeli, a także sprawdzaniem jej pochodzenia zajmują się w naszym kraju specjalnie do tego celu powołane instytucje, takie jak Państwowy Zakład Higieny oraz Instytut Matki i Dziecka.