Profile do LED – z czym to ugryźć?

12 października 2017 at 08:23

profile do ledLampy LED były początkowo wykorzystywane głównie w elektronice jako żarzące się światełka w urządzeniach typu RTV, AGD czy też fotograficznych. Wkrótce jednak zorientowano się, że jeśli znacząco zwiększy się ich moc tak, aby świeciły jaśniej, mogą z powodzeniem zastąpić klasyczne żarówki, świetlówki halogenowe oraz lampy jarzeniowe. Współcześnie oświetlenie LED montowane jest w różnorodnej formie wraz z dodatkami, wśród których znajdziemy: taśmy, moduły lub profile do LED.

Czym jest LED?
Profile do LED stanowią idealne uzupełnienie domowego oświetlenia w eleganckim stylu. W połączeniu z nimi liniowe źródła światła mogą stać się designerskim elementem oświetleniowym. Uniwersalne profile przeznaczone są głównie do montażu na powierzchniach płaskich, np. na ścianach, sufitach, blatach itd. W tym celu można użyć: kleju, taśm dwustronnych lub też specjalnych systemów mocowań.

Szeroki wybór produktów
Na stronie lumines.pl w sprzedaży znajduje się jest wiele wariantów profilów, podzielonych na dwie główne kategorie: profile meblowe i architektoniczne. W ramach trzeciej kategorii dostępne są również akcesoria LED. W ofercie lumines.pl można znaleźć: napowierzchniowy profil do LED, wpuszczany narożny, a także montażowy. Profile dostępne są w wielu rozmaitych kolorach (np. w barwie surowej, czarny, biały bądź srebrny w ramach podstawowej gamy kolorystycznej). W zależności od preferencji danego klienta, firma może wykonać również profil na konkretne zamówienie. Do wyboru pozostaje zarówno jego odcień, jak i wielkość. Wykorzystując w swoim domu lub mieszkaniu oświetlenie LED profil pozwalający na niebanalne rozwiązania estetyczne, może okazać się niezwykle przydatnym rozwiązaniem.

 

Zobacz więcej: Lumines | Led profil