Na jakie zarobki może liczyć DJ?

13 czerwca 2018 at 11:16

praca i zarobki DJaJak wiadomo chcąc zostać najlepszym DJ’em potrzeba wielu lat praktyki, talentu i szkoleń. Co jednak jeszcze można poczynić by zrobić krok naprzód? Przede wszystkim trzeba dać się poznać innym, a raczej dać się posłuchać. Nie ważne czy marzymy by był z nas DJ na wesele czy Disc Jockey bawiący ludzi na imprezach klubowych, tak czy siak należy zamieszczać swoje sample w Internecie, stworzyć własne konto na youtubie (itp.). I najważniejsze to zaczepić się w jakimś klubie, gdzie można rozpocząć swoją karierę jako DJ lub grać po małych weselach, gdzie zbiera się bezcenne doświadczenie.

Kraków, a właściwie krakowskie kluby czy mini wesela to świetna lokalizacja na start. Miasto to tętni życiem wieczorami, głównie za sprawą studentów i licznych turystów, a wesel co roku odbywa się tutaj mnóstwo, więc i początkujący DJ na wesele znajdzie dla siebie pracę w Krakowie. Innym sposobem na to, aby dać poznać się innym, jest branie udziału w różnych konkursach i imprezach dla DJ’ów, gdzie jest możliwość zajęcia jakiegoś miejsca, czy choćby pokazanie się i nawiązania kontaktów, które także w tej branży pomagają.

Na jakie zarobki można liczyć? Rozbieżność jest duża, zależy to od naszego doświadczenia (im większe, tym zarobki są wyższe), ale także od miasta (w większych jak Kraków stawki są oczywiście większe). Wypłata zależy również od klubu, w którym gra DJ i oczywiście rodzaju imprezy lub wesela (jego wielkości oraz lokalizacji), które obsługuje DJ na wesele.

Nie można także zapomnieć o certyfikatach przyznanych DJ’owi za jego umiejętności. Za imprezę w środku tygodnia, można zarobić około 200 – 500 zł, zaś zarobki sięgające od 1000 zł w górę, są przypisane większym, weekendowym graniom. Małe wesele to z kolei zarobek około 1000 zł, zaś te większe to już nawet 2000 – 4000 zł. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż droga do kariery, może być kręta i wyboista.

Profesjonalny DJ na wesele | GMusic Kraków | http://gmusic.com.pl/2,1,0,o_nas.html