Kosmetyki konopne – garść informacji

24 lipca 2019 at 09:29

W przeciągu ostatnich lat niedoceniane dotychczas produkty konopne zajęły należyte im miejsce nie tylko pośród preparatów medycyny naturalnej, ale także zagościły na stałe w medycynie tradycyjnej. Coraz częściej również możemy spotkać się ze środkami, jakimi są kosmetyki konopne.

Co to są kosmetyki konopne?

Kosmetyki konopne są doskonałym wyborem dla ludzi ceniących sobie naturalność. Nasiona konopi zawierają między innymi proteiny, błonnik, żelazo, zdrowe tłuszcze i witaminy, które działają prozdrowotnie na ludzki organizm. Obniżają poziom złego cholesterolu we krwi, zmniejszają stres czy też swoim działaniem wzmacniają układ odpornościowy. Kwiatostany z kolei zawierają w sobie szereg kannabinoidów takich jak coraz bardziej popularny olej,którym jest kannabidiol. Częściej rozpoznawany pod nazwą olej CBD. Jest on szczególnie ważnym składnikiem konopi, gdyż jest stosowany w leczeniu masy chorób i schorzeń, które nierzadko wymagają leczenia farmakologicznego.

Badania nad tym wyjątkowym kannabinoidem wykazały, że działa on przeciwpsychotyczne i wpływa korzystnie na stany lękowe, jak i depresję. Wiele osób, które nie są zaznajomione z tematyką konopną uważają że produkty zawierające roślinę w różnej postaci mogą działać narkotycznie. Nie jest to jednak prawda, ponieważ owe produkty wyprodukowane są z całkowicie legalnych w Polsce odmian konopi, najczęściej na bazie konopi siewnej (cannabis sativa), które nie zawierają w swoim składzie żadnych psychoaktywnych aktywnych składników takich jak Tetrahydrokannabinol (THC), który jest zawarty z kolei w nielegalnych w naszym kraju konopiach indyjskich (cannabis indica). Na szczęście coraz więcej ludzi słusznie wraca w łaski natury, które przez lata wydawały się być całkowicie zapomniane przez społeczeństwo. Również medycyna zaczyna zaopatrywać się w produkty konopne. Na półkach coraz większej ilości aptek czy też sklepów oferujących kosmetyki i nie tylko możemy dostrzec coraz większe bogactwo produktów, które winny zagościć w nich na stałe.