Kontrowersja konopi medycznych

22 maja 2018 at 09:21

Konopie medyczne to ostatnio bardzo gorący temat.Znane były już tysiące lat temu, np. w starożytnych Chinach. Konopie posiadają około 60 kannabinoidów. Jednak dwa z nich są najważniejsze. Pierwszy to THC, który jest psychoaktywny i drugi – CBD, który nie ma właściwości psychoaktywnych i ma często zastosowanie w medycynie, np. jako olej CBD.

Leczenie tym sposobem jest związane z niskim ryzykiem, dlatego tak chętnie jest testowane. Badacze leczniczego wykorzystywania marihuany nie mają wątpliwości, że może być pomocna w wielu schorzeniach. Jeśli produkt przejdzie kontrolę jakości i zostanie zaakceptowany, można śmiało działać. Według badań, konopie medyczne mają zastosowanie w leczeniu wielu chorób, między innymi padaczka, choroba Alzheimera, choroby nowotworowe czy stwardnienie rozsiane. Lista jest o wiele dłuższa i posiada poparcie różnymi badaniami. Leki z tym składnikiem przynoszą ulgę w przypadku bólu, nudności czy trudności w zasypianiu i przepisane są przez każdego lekarza. Zaleci on jak powinna wyglądać terapia i ile powinna trwać. Sam produkt będzie dostępny w aptekach.

W sklepach znajdziemy także coraz więcej produktów zawierający medyczne konopie. Jedne z nich to kosmetyki. Do pielęgnacji twarzy, włosów czy rąk. Dodatkowo maści do stosowania miejscowego. Mogą być skuteczne w łagodzeniu bólu, stanów zapalnych czy infekcji skóry. Ciekawostką jest również to, że medyczne konopie skuteczne są w przypadku leczenia trądziku czy innych problemów skórnych. Warto pogłębić wiedzę na ten temat, ponieważ ciągle odkrywane są nowe działania medycznej konopi. Może znajdzie więc ona zastosowanie również w Twoim przypadku?