Gra miejska alternatywą tradycyjnych gier

22 lutego 2019 at 14:35

Coraz częściej młodzi ludzie zamiast tradycyjnych dyskotek i barów wybierają bardziej oryginalne formy rozrywki. Dużym powodzeniem w ostatnim czasie cieszył się escape room. Aktualnie na popularności mocno zyskuje gra miejska i trzeba przyznać, że nie ma w tym nic co mogłoby dziwić, bo jest to ciekawa forma aktywnej rozrywki, która potrafi mocno wciągnąć gracza.

gra miejska - krakow sukienniceEscape room to pokój zagadek, z którego nie można wyjść przed wykonaniem wszystkich zadań. Najczęściej są to zagadki umysłowe, wymagające logicznego myślenia i spostrzegawczości. Oczywiście w przypadku nagłej sytuacji w pokoju dostępny jest przycisk alarmowy, który otwiera drzwi. Pokoje zazwyczaj są tematyczne, do wyboru między innymi jest pokój przypominający katastrofę samolotu bądź opuszczony, upiorny dom.

Kraków jest doskonałym miejscem na aktywny wypoczynek w gronie przyjaciół. Można tam znaleźć wiele escape roomów, które są dostępne przez siedem dni w tygodniu. Warto zapisać się z dużym wyprzedzeniem, gdyż miejsca te są bardzo popularne. Statystyki pokazują też, że gra miejska zyskuje mocno na popularności na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

Gra miejska to alternatywa dla tradycyjnych gier. Przykładem może być ta – http://www.lostroom.pl/gra-miejska – gra miejska w Krakowie. Zabawa dodatkowo promuje miasto Kraków oraz zapewnia uczestnikom niezapomniane wrażenia i ogromną dawkę emocji. Udział w grze mogą wziąć dzieci oraz osoby dorosłe. Warto poszukać informacji o tego typu rozrywkach na stronach internetowych a także zapoznać się z opiniami innych uczestników.

Gry miejskie najczęściej dostępne są w sezonie wiosennym i letnim, kiedy pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. W Krakowie gry miejskie cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców, ale i także dużej liczby turystów, w tym zagranicznych.