Globusy i inne gadżety na biurko

11 września 2018 at 07:39

Wielu rodziców stara się by wraz z rozpoczęciem roku szkolnego biurka ich dzieci nabrały nieco nowego wyrazu. Najmłodsi często otrzymują gadżety z postaciami z ich ulubionych bajek. Dużo trudniej sprawa wygląda, gdy rok szkolny rozpoczyna nastolatek.


Zainteresowania nastolatków bywają różne, ale zwykle łączy ich jedno, chcą odciąć się od dziecinnych gadżetów z przeszłości. Z pokoju muszą zatem zniknąć wszelkie gadżety z bajkowymi postaciami. Tylko co w zamian. Nastolatek na pewno ucieszy się z bardziej hipsterskiego wystroju. Jeżeli lubi historię lub geografię, interesuje się podróżami można na przykład na jego biurku postawić globus. Na rynku dostępne są rozmaite globusy, oczywiście mogą być takie rodem z lekcji geografii, ale z łatwością można znaleźć coś ciekawszego. Dostępne są na przykład globusy stylizowane na stare, takie rodem z pracowni Kopernika.

Fajnym rozwiązaniem będzie też model wykonany w całości z korka, na którym nastolatek może pinezkami oznaczać miejsca, które już odwiedził. Jeżeli chcielibyśmy podkręcić taki wystrój jeszcze bardziej w kierunku Indiany Jonesa, wystarczy zamiast zeszytów zakupić notesy skórzane. Jest to duży wydatek, ale oryginalności na pewno pozazdroszczą mu koledzy w klasie. Do tego najlepiej skórzana torba, a do pisania koniecznie wieczne pióro.

Jeżeli nastolatek sam lubi malować warto pozwolić mu przyozdobić biurko, lub najbliższą ścianę własnym dziełem. Jeżeli wymiana wszystkich zeszytów na notesy skórzane jest zbyt droga, można choć jeden podarować nastolatkowi, dla jego rysunków lub zapisów. Pojedynczy notes ze skóry zostawiony na wierzchu, też nada miejscu do nauki lekko hipsterskiego klimatu.

Klimatyczne są również szkła powiększające na snob-shop.pl https://snob-shop.pl/szkla-powiekszajace/