Czym się kierować przy zakupie mieszkania

15 maja 2018 at 08:33

Rynek nieruchomości można w zasadzie podzielić na dwie podstawowe części, pierwsza to nowe mieszkania,domy, budynki czy też lokale usługowe druga natomiast obejmuje cały rynek wtórny.  Chcąc kupić mieszkanie, najczęściej stoimy właśnie przed dylematem czy ma to być nowe mieszkanie, na przykład od dewelopera, czy też z rynku wtórnego.

Argumentów, które stoją za każdym z tych rozwiązań jest sporo, jednak powinniśmy kierować się przede wszystkim naszymi możliwościami finansowymi, które nie wiążą się tylko z zakupem samego mieszkania ale również z dalszym jego użytkowaniem, oraz tym gdzie będziemy się dobrze czuć.

Nowe mieszkanie nie potrzebuje po zakupie takich nakładów finansowych co mieszkanie używane. Czyste pomieszczenia wymagają jedynie aranżacji według gustu nabywających. Inaczej jest w sytuacji mieszkania „po kimś”. Zazwyczaj wymaga chociażby odświeżenia na przykład przemalowania ścian, w gorszych sytuacjach czeka nas skuwanie płytek, zrywanie tapet czy też wymiana paneli podłogowych. Jednak zdarza się, że cena używanego mieszkania jest na tyle atrakcyjna, że opłaca się wykonać wyżej wymienione czynności remontowe.

Kolejną sprawą jest lokalizacja, ponieważ od niej również zależy cena mieszkania. Nowe mieszkania w Krakowie, Wrocławiu czy też Poznaniu będą miały dużo wyższą cenę niż w miejscowościach w niedalekiej odległości od tych miast. Miasteczka te, często nazywane sypialniami dużych miast, cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko ze względu na dużo niższą cenę ale również ze względu na swoje położenie, z dala od miejskiego zgiełku. Wybór miejsca, gdzie zamieszkamy to bardzo ważna kwestia, dlatego warto wziąć pod uwagę różne rozwiązania.

Przeczytaj: https://www.taniemieszkania.pl/krakow